
|
Pi, de koppensneller.
Peter R. Baas. 'Dit is een bijzondere roman, waarin het leven van koppensnellers uit Indonesië centraal staat.'
Uitg. Van den Berg. Paperback. 2e druk, 1994. Conditie: GOED. € 5.25
Het neefje van Mlle Autorité.
André Baillon. 'Een rondgang door Baillon (1875-1932) langs de ingeslapen
provinciesteden van Vlaanderen. Zelden is het einde van de negentiende eeuw
zo treffend en fijnzinnig beschreven.'
Uitg. Nijgh & van Ditmar. Paperback. 1998. 1e druk. € 8,95
Een ongelooflijk groot avontuur.
Beryl Bainbridge. 'Deze voortreffelijke roman is een grijze tragedie
die is doorspekt met sardonische humor.'
Uitg. BZZTôH. Paperback. 1e druk, 1991. € 4,50
Ciske de rat.
Piet Bakker. 'Het ontroerende verhaal van het Amsterdamse verschoppelingetje'.
Uitg. Elsevier. Pocket-editie. 1960. 26e druk. Gelezen staat maar niet tuk. € 2,00
Alle drie de deeltjes in één koop € 5,00
Ciske groeit op.
Piet Bakker. 'Ciske ondergaat zijn straf. Een kleine vastbesloten kring stelt de weg open
voor het ventje naar een nieuw bestaan.'
Uitg. Elsevier Pocket-editie. 1962. 20e druk. Gelezen uitstraling maar niet stuk. € 2,00
Alle drie de deeltjes in één koop € 5,00
Cis de man.
Piet Bakker. Cis de man, de laatste roman uit deze trilogie, brengt de nu volwassen Ciske
tijdens de mobilisatie van 1939 te zamen met zijn vroegere onderwijzer Bruis in militaire dienst.'
Uitg. Elsevier pocket-editie. Gelezen staat maar niet stuk. 1962. 11e druk. € 2,00
Alle drie de deeltjes in één koop € 5,00 |
 |
Verkondig het op de bergen.
James Baldwin. 'Ik wist dat wanneer ik dit boek niet zou schrijven, ik nooit iets anders zou kunnen schrijven.'
Uitg. De Bezige Bij. Paperback. 1994, 3e druk. Conditie: GOED. € 2,95
De dag van de schepping.
J.G. Ballard. 'Dit is dé klassieke Ballard. Verlammend.
Niemand schrijft met zo'n geobsedeerde kracht.'
Uitg. Amber. Paperback. 1e druk, 1989. € 3,25
Het keizerrijk van de zon.
J.G. Ballard. 'Verfilmd als Empire of the Sun door Steven Spielberg.' 'Het keizerrijk van de zon
is een buitengewoon ontroerende roman over de verschrikkingen van de oorlog en de pogingen
van 'gewone' mensen om zich staande te houden.'
Uitg. De Arbeiderspers. Gebonden met stofomslag. 1985, 1e druk. Conditie: ZEER GOED. € 3,95
Union Street.
Pat Barker. Schrijver portretteert in Union Street zeven vrouwen en meisjes uit een afbraakbuurt
in een Noordengelse stad. Het leven is hard in Union Street.
Verfilmd met Jane Fonda en Robert de Niro.
Uitg. de Geus. Geuzenpocket nr. 6. 1993. € 2,95
Zomertijd.
Rafaella Barker. Een sprankelende komedie over het leven van een alleenstaande moeder
met drie kinderen op het Engelse platteland. Een boek vol humor en zelfspot.
Uitg. Nijgh & van Ditmar. Paperback. 2002. 1e druk. € 4,50 |
 |
Het gat in de wereld.
Benno Barnard. 'Een uitzonderlijk rijk boek'. Een prachtig soort proza,
niet alleen sierlijk maar ook beeldend.' Het gat in de wereld speelt zich in de periode 1987-1991 af.
Uitg. Atlas. Paperback. 1996. 2e druk. € 3,50
Engeland, Engeland.
Julian Barnes. "Niet alleen een venijnige satire op het Engelse eilanddenken.
Het spiegelt individuele levensgeschiedenissen aan de geschiedenis van een land
en brengt ze beide in verband met de essentie van de evolutie."
Een briljante roman met een enorme zeggingskracht!
Uitg. Atlas. 1999. 1e druk. Paperback in prima staat. € 5,00
De vreemde nacht.
Vicki Baum. 'Tegen het boeiende en overweldigend mooie decor van een eiland in de Stille Zuidzee
spelen zich de lotgevallen af van zes mensen, die het toeval een nacht heeft samengebracht.'
Uitg. Querido. Salamanderpocket nr. 30.
Uitg. 1965, 5e druk. Conditie: GOED. € 1,50
Een wereld van mooie plaatjes.
Simone de Beauvoir. 'Laurence, de hoofdpersoon in Een wereld van mooie plaatjes,
is door haar ambitieuze en autoritaire moeder opgevoed tot 'een mooi plaatje':
de charmante jonge vrouw van een succesvolle architect.'
Uitg. Agathon. Pocketuitgave, 1992. Conditie: GOED. € 2,95
Een jeugd in Toscane.
Kinta Beevor. 'Een liefdevol en intiem portret van het veelzijdige Toscane. Vooral de beschrijvingen
van het landschap zijn onovertroffen. Je hoort de circaden tsjirpen, je ruikt de wilde tijm en je voelt de
dennennaalden onder je voeten.'
Uitg. Pockethuis. 3e druk, 2003. Conditie: GOED. € 2,75 |
 |
Aangaande Schmidt.
Louis Begley. 'Ironie, ontroering, humor en tragiek: dat zijn de aantrekkelijke elementen
in deze roman van Louis Begley. Zijn boeken spelen zich af in de Amerikaanse upper-class
die in even grote mate wordt gedreven door begeerte naar geld en roem
als door een preoccupatie met fitness en seks.'
Uitg. Balans. 1998. Paperback. 1e druk. € 4,25
Ravelstein.
Saul Bellow. 'Dit is een roman die je bij de nek grijpt en je dwingt na te denken, en die je beloont
met een verbazingwekkend inzicht of een schitterende uitspraak of zin op praktisch elke pagina.
Het werk van een meester.'
Uitg. Bert Bakker. Paperback. 2000, 1e druk. Conditie: ZEER GOED. € 4,50
Het geheim van een opgewekt humeur.
H.C. Ten Berge. 'Het verhaal speelt op drie tonelen: het eerst in Amsterdam, dan in het zuidelijk deel van Mexico,
en tenslotte op het Nederlandse platteland. Tot driemaal toe spelen incest, liefde en dood een -
soms schrijnende - rol in de verhoudingen tussen de personages.'
Uitg. Meulenhoff. Paperback in prima conditie. 5e druk, 1987. € 3,25
|
 |
Zondagskinderen.
Ingmar Bergman. Een weekend in juli lang geleden.
Het domineesgezin Bergman brengt de zomer door in het Zweedse Dalarna.
Dit verhaal leeft zijn eigen leven als een roman over een jeugd.
Paperback. Uitg. Meulenhoff. 1994. 1e druk. € 5,00
Herfstsonate.
Ingmar Bergman. 'Bergman is na zijn Duitse avontuur teruggekeerd naar zijn vertrouwde thematiek:
het uitpluizen van de relatie tussen mensen, hun gebrek aan werkelijk contact en hun onmacht
daar iets aan te veranderen.'
Uitg. Bruna. Paperback. 1979, 1e druk. Conditie: enigszins verkleurd maar in goede staat. € 4,50
Maldito.
Aster Berkhof. Een Vlaamse (ex-) jezuïet, Padre Roberto,
tracht de arme boeren te helpen tegen hun onderdrukkers:
de ambtenaren, de politie, het leger, de Kerk.
Uitg. Standaard. 1985. 1e druk. Paperback. € 4,00 |
 |
Een dag uit het leven van David Windvaantje.
J.M.A. Biesheuvel. 'Er zijn beroemde verhalen waarvan je meteen begrijpt dat ze van A tot Z verzonnen zijn.
Er zijn ook verhalen waarvan je voelt dat ze waar gebeurd zijn.'
Uitg. Meulenhoff. Pocket-editie. 1991. Conditie: GOED. € 2,00
De excuusbrief.
Raphaële Billetdoux. 'Een fel gespannen boek: we zijn getuige van een tragedie
die zich voltrekt binnen een volstrekt alledaags decor. We staan ons te vergapen
aan de kwaadaardige neergang van hen die elkaar liefhebben en daarom ten dode toe kwellen.'
Uitg. De Arbeiderspers. Paperback. Met Ex-Libris. 1984. 2e druk. € 2,25 |
 |
Drie Argentijnse musketiers.
Marcelo Birmajer. 'Roman over een bijzondere vriendschap tijdens het Videla-regime.'
Uitg. De Geus. Gebonden met stofomslag. 2004, 1e druk. Conditie: ZEER GOED. € 2,95
Eenzaam avontuur.
Anna Blaman. 'Om meer dan een reden kan Eenzaam avontuur, het boek dat Anna Blaman beroemd maakte,
het kardinale werk uit haar oeuvre genoemd worden. Het is de roman die met het roodste bloed
van haar leven werd geschreven.'
Uitg. Meulenhoff. Paperback. 23e druk, 1974. Conditie: REDELIJK. € 2,25
Geen gewoon indisch meisje.
Marion Bloem. Een meisje worstelt met het besef dat zij zichzelf, haar verleden,
haar culturele achtergrond altijd verloochend heeft.
Uitg. In de Knipscheer. Rainbow-pocket. 4e druk. 1985. € 2,25. |
 |
Levins molen.
Johannes Bobrowski. '34 uitspraken over mijn grootvader'. 'Het thema van 'Levins molen' is een misdaad:
een rijke duitse bezitter van een watermolen, die door de auteur als 'mijn grootvader' wordt aangeduid,
heeft de molen van zijn joodse concurrent Levin 'weggespoeld' en raakt daardoor betrokken in een proces.'
Uitg. Moussault. Paperback. Randjes van de cover ietsje beschadigd,
verder in goede conditie. 1e druk, 1967. € 5,00
Avonturen van Tante Pollewop.
Godfried Bomans. Geillustreerd door Carol Voges. Uitg. Ten Hagen. Gebonden uitgave.
Enigszins verkleurd, verder in goede conditie. 1e druk. € 20,00
Vandaag heb ik mijn minnaar gezien.
María Luisa Bombal. Twee novellen. Het titelverhaal is toegespitst op een enkele herinnering,
een enkele obsessie - een nacht vol liefde met een vreemdeling.
De tweede novelle is de dramatische alleenspraak van en vrouw
die hartstochtelijk naar liefde verlangt.
Uitg. Wereldbibliotheek. 1992. 1e druk. € 4,00
Van je familie moet je 't hebben.
Erma Bombeck. De geestige familiekroniek van Amerika's meest geliefde schrijfster.
Uitg. Bosch & Keuning. Paperback. 1989. 2e druk. € 2,75 |
 |
Biljarten om half tien.
Heinrich Böll. Uitg. Elsevier Manteau. Parel paperback. 1985. 17e druk.
In goede staat. € 2,50.
Einde van een dienstreis.
Heinrich Böll. Uitg. Elsevier Manteau. Parel paperback. In goede staat. 1985. |
 |
De eeuwige andere.
Ina Boudier-Bakker. Een uiterst boeiend en levendig boek.
Alles verloopt soepel, natuurlijk, alsof het zo en niet anders moest zijn....
Uitg. Querido. Salamander. 1971. 8e druk. Gelezen, maar netjes. € 1,50 |
 |
Aan de grote weg.
Ina Boudier-Bakker. Haar grote talent ligt in haar boeiende verteltrant.
Daaraan is het ook te danken, dat haar (vele) romans herdruk op herdruk beleven
en altijd 'nieuw' blijven. Uitg. Querido. Salamanderpocket nr. 31. 1959. 4e druk. € 1,50
De brug over de Kwai.
Pierre Boulle. Een opwindend verhaal over sabotage eb spionage achter de Japanse linies in Birma.
Geb. met stofomslag. 2e druk. € 5,50.
Spoorloos.
Fleur Bourgonje. 'Fleur Bourgonje steekt met 'Spoorloos' haar nek uit,
doordat zij de werkelijkheid, die volgens ongeschreven wetten
buiten het veilige domein van de kunst valt, de literatuur binnenhaalt.'
Uitg. Contact. Pandora-paperback. 2e druk. 1985. € 3,95 |
 |
Twee dames die het leven ernstig nemen.
Jane Bowles. 'Dit boek verscheen voor het eerst in 1943. Het duurde geruime tijd voor de internationale kritiek
dit uitzonderlijke boek vol humor en bijtende spot ontdekte.'
Uitg. De Bezige Bij. Pocketuitgave. 1988, 6e druk. Conditie: GOED. € 2,95
Het dak van de hemel.
Paul Bowles. 'Een Amerikaans echtpaar reist in het naoorlogse Marokko de ondergang tegemoet.
Bowles schildert op beklemmende een meeslepende wijze de onmogelijkheid voor de zich
beschaafd noemende westerse mens te aarden in een vreemde cultuur.'
Uitg. Contact. Pocket. 2e druk, 1990. € 3,75
De blauwe namiddag.
William Boyd. 'Boyd past in de traditie van auteurs die weten hoe ze een goed verhaal moeten vertellen.
Die een uitstekend gedocumenteerd plot weten te paren aan een zekere lichtvoetigheid
en wier werk iets ambachtelijks uitstraalt, maar dan wel in de beste zin van het woord.'
Uitg. Prometheus. Ooievaar-pocket. 1996, 2e druk. € 2,95
|
 |
Wat is er mis met Amerika?
Scott Bradfield. 'Een satire op de Amerikaanse samenleving.'
Uitg. De Geus. Gebonden met stofomslag. 1996, 1e druk. Conditie: ZEER GOED. € 4,75
Engel.
Barbara Taylor Bradford. 'Een meeslepend drama vol passie over verloren onschuld.'
Uitg. Luitingh-Sijthoff. Poemapocket. 2e druk, 1997. Conditie: GOED € 2,50
Een daad van geweld.
Joan Brady. 'Het is 1865. De Amerikaanse burgeroorlog is voorbij.
In het stadje Sweetbrier wordt de vierjarige Jonathan Carrick verkocht aan de boerenfamilie Stoke.
Jarenlang wordt hij getreiterd, mishandeld en vernederd - totdat hij weet te ontsnappen.
Uitg. De Geus. 1995, € 2,95
De reis van de douanier naar Bentheim.
Willem Brakman. 'De douanier maakt samen met een andere man, tot wie hij in een merkwaardige
(machts) verhouding staat, een curieuze reis door het Overijsselse en aangrenzende gebieden
(de graafschap Zutphen en, uiteraard, Bentheim); maar of het ook werkelijk ons Overijssel
(Gelderland, Duitsland) is waar ze zich bevinden?
Uitg. Querido. Gebonden met stofomslag. 1983, 1e druk. Conditie: GOED. € 8,50 |
 |
De avond van Rogier de Kortenaer.
Walter Breedveld. Met zijn roman over de bewogen levensavond van de
gepensioneerde generaal de Kortenaer heeft Walter Breedveld reeds voor de oorlog
de aandacht op zich gevestigd als rasverteller.
Uitg. De Fontein. 3e druk. € 5,00
Een schip vergaat.
Walter Breedveld. Uitgave: N.V. De Volkskrant. Instelling R.K. Werkliedenverbond.
Gebrocheerde uitgave uit 1936. 1e druk. Uiterlijke kenmerken: verkleurd maar niet stuk.
Uniek antiquarisch exemplaar. € 24,50.
Tweestrijd.
Freda Bright. "Een vrouw op weg naar de top'. Met Tweestrijd weet Freda Bright een thema aan te snijden
dat voor veel jonge, ambitieuze vrouwen brandend actueel is.'
Uitg. Luitingh-Sijthoff. Pocket. 1e druk, 1990. € 4,95 |
 |
Dansen op een draad.
Ine ten Broeke-Bruins. 'In een klein dorp aan de Noordzee-kust staat het huis Zeewinde
van de familie Bestin: vader, moeder, zoon en drie dochters, van wie er een, Saron,
heel jong werd geadopteerd. Als Saron 18 jaar wordt krijgt ze een brief
van haar vroeg gestorven moeder.'
Uitg. Zomer & Keuning. Gebonden met stofomslag. 1985. 1e druk. € 2,95
De moordenaar van Ouagadougou.
Jan Brokken. Een Afrikaans dagboek. 'Een nuchter indringend beeld
van een stuk Afrika in ontwikkeling.
De les die Brokken trekt is dat het continent hoe dan ook zijn weg zoekt'.
Uitg. Contact. Pandora pocket. 2e druk. 1994. € 3,95
De blinde passagiers.
Jan Brokken. 'Vier passagiers varen mee op een vrachtschip, twee als verstekeling.
In het onderste ruim leveren de verstekelingen een verbeten strijd tegen dorst en uitputting,
terwijl op de bovenste dekken Maurice en Adriana toenadering tot elkaar zoeken.'
Uitg. Contact. Pandora-pocket. 1998, 4e druk. Conditie: GOED. € 3,50
Hotel du Lac.
Anita Brookner. 'Het is een zeer verfijnd boek met een prachtig gevoel voor detail.
Met de "scherpe blik van een tijgerin" beschrijft ze het lijden van een fijn gevoelige vrouw
in handen van grove, stupide mannen.'
Uitg. Contact. Pocketuitgave, 1988, 7e druk. € 2,95
Voorzienigheid.
Anita Brookner. 'Deze geestige en ontroerende roman beschrijft het innerlijke conflict
van een vrouw die streeft naar verstand en rede, terwijl haar gedrag juist wordt bepaald
door een sterke, verdrongen emotionaliteit.'
Uitg. Contact. Paperback. 1986. 1e druk. € 4,00 |
 |
Koningin van Amerika.
Rita Mae Brown. Koningin van Amerika is het verhaal van drie generaties,
waarin vrouwen de boventoon voeren. Centraal staat de haat-liefdeverhouding tussen twee zusters,
die we zien opgroeien, trouwen, kinderen krijgen en oud worden zonder hun vroegere humor
en slagvaardigheid te verliezen.
Uitg. Prometheus. Ooievaar-pocket.1995. € 3,50
Rubyfruit Jungle.
Rita Mae Brown. 'Rubyfruit Jungle vertelt het aandoenlijke verhaal van Molly Bolts omzwervingen
door Amerika, over de weerstanden die ze keer op keer ondervindt door haar onverholen voorkeur voor vrouwen.'
Uitg. Prometheus. Ooievaarpocket. 12e druk, 2000. Conditie: GOED. € 2,75
Eva.
Carry van Bruggen. 'Eva, de roman die bij het verschijnen in 1927 veel opzien baarde en sindsdien vele malen is herdrukt,
is Caryy van Bruggens zeldzaam openhartig zelfportret.'
Uitg. Querido. Salamanderpocket nr. 129. Conditie: ZEER GOED. € 2.00
Het huis te Borgen.
Raymond Brulez. 'Het huis te Borgen is een boek over de tijd van voor de Eerste Wereldoorlog,
over de fin de siècle-atmosfeer in de badplaats Blankenberge en de soms kostelijke
belevenissen van de gasten in het strandhotel van Brulez' vader.'
Uitg. Querido. Salamanderpocket nr. 354. 5e druk, 1975. € 1,50 |
 |
Boefje.
M.J. Brusse."Het is bijna zeventig jaar oud maar het leeft nog meer dan menig boek
van zeven jaar geleden" (Recensie Het Parool).
Uitg. Agathon. 1987. 27e druk. Paperback in prima staat. € 3,50
De Tweede Grote Vier.
M.J. Brusse, Herman Heijermans, Gerard Walschap en Frans Masereel.
Bevat de volgende titels: Boefje; Duczika; Houtekiet en De stad. Gebonden met hardcover.
Enigszins vergeelde pagina's maar verder in goede conditie.
Uitg. De Arbeiderspers, 1963. € 3,50
Weg met de literatuur!
Herman Brusselmans. 'In Weg met de literatuur geeft enfant terrible Herman Brusselmans
zijn visie op de binnen- en buitenlandse literatuur.'
Uitg. Prometheus. Ooievaar-pocket. 2e druk, 2000. Conditie: GOED € 7,75
Drakenzaad.
Pearl S. Buck. 'Voor de Chinezen is de draak niet een boosaardig kreatuur,
maar een god en de vriend der mensen, die hem vereren. Hij beschikt over voorspoed en vrede.
Daar hij de wateren en de winden beheerst, is hij het, die de goede regen zendt
en daarom is hij het symbool der vruchtbaarheid.'
Uitgave Bruna. 1952, 3e druk. Gebonden met hardcover. Verkleurde uitstraling maar niet stuk. € 2,95 |
 |
De hemel van China.
Pearl S. Buck. 'De oude stad Tsjen-Li, die diep in het Chinese binnenland ligt,
wordt nu al twee jaar bestookt door Japanse bommenwerpers. Vooral het Amerikaanse ziekenhuis
moet het ontgelden.'
Uitg. Bruna. Zwart Beertje nr. 1830. Uitgavejaar 1979. Conditie: REDELIJK. € 2,25
Vlucht uit China.
Pearl S. Buck. 'Na de aanval op Pearl Harbor wordt het er voor de Amerikanen in Sjanghai
niet gemakkelijker op. De Japanse bezetters gaan over tot het interneren van al hun 'nieuwe vijanden.'
Uitg. Bruna. Zwart Beertje nr. 1827. Uitgavejaar 1979. Conditie: GOED. € 2,95
Het goud van China.
Pearl S. Buck. 'Midden in de oorlogsjaren vertrekt Elaine Brian naar Taming, een arm stadje
in het noorden van China. Op haar sterfbed heeft haar moeder, een schatrijke eenzame vrouw,
haar gevraagd Marc Chappell op te zoeken, de enige man die oprecht van haar en niet van haar geld heeft gehouden.'
Uitg. Bruna. Zwart Beertje nr. 1833. Uitgavejaar 1979. Conditie: GOED. € 2,95
Het nieuwe jaar.
Pearl S. Buck. 'Moet een begaafde man, gelukkig getrouwd en hard op weg gouverneur te worden
en zelfs kandidaat voor het presidentschap, dit alles opzij zetten omdat hij als jonge vent
in Korea een misstap begin?'
Uitg. Bruna. Zwart Beertje nr.: 1708. € 2,75 |
 |
Misbruik wordt gestraft.
C. Buddingh. Misbruik wordt gestraft (de eerste roman van de dichter C. Buddingh)
beschrijft vierentwintig uur uit het leven van een door zichzelf en de omstandigheden
opgejaagde man genaamd Vogel.'
Uitg. Querido. Salamanderpocket nr. 400. € 1,50
De litteraire salon.
Anreas Burnier. 'In de litteraire salon vertellen mensen verhaaltjes
en onderhouden elkaar met hun conversatie . De toon en de stijl worden bepaald door de gastvrouw.
Uitg. Querido. Paperback. 6e druk. 1984. € 3,00
Het jongensuur.
Andreas Burnier. 'Wat is het geheim van het jongensuur? Je hoort er, als meisje, niet bij;
zodra je erin binnendringt, verandert de situatie. Het jongensuur lijkt onkenbaar,
zowel in zijn charme als in zijn wreedheid.'
Uitg. Querido. Salamanderpocket nr. 313. Uitgavejaar: 1972, 3e druk. Conditie: GOED. € 1,50
Een tevreden lach.
Andreas Burnier. 'Een verrassend oorspronkelijk boek, pittig en persoonlijk.'
Uitg. Querido. Gebonden met stofomslag. 1991, 10e druk. Conditie: ZEER GOED. € 4,50 |
|